سازمان حمایت از مصرف کننده، موبایل را جزو کالاهای حمایتی نمی‌داند

چهارشنبه 8 آذر 1396 06:42 ب.ظنویسنده : نویسنده

 


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره‌ی اجرای طرح رجیستری اعلام کرد موبایل جزو اقلام ضروری خانواده‌ها و شاخصه‌های تورم نیست، بلکه در رده‌ی اقلام لوکس قرار می‌گیرد.

مقاله‌های مرتبط:

محمد جواد آذری جهرمی در نشست صبحانه کاری اعضا و هیات رئیسه‌ی اتاق بازرگانی ایران دیروز اعلام کرد که تعرفه گوشی‌های موبایل در گمرک الان 5 درصد است.

به گفته‌ی وی، سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده گوشی موبایل را جزو کالاهای حمایتی خود نمی‌داند که بازار آن را کنترل کند.

وی افزود:

یک شب ما اعلام کردیم که طرح رجیستری را می‌خواهیم شروع کنیم و برخی افراد فرصت‌طلب باعث شدند که قیمت موبایل افزایش یابد و اگر شما انتظار دارید ما سکوت کنیم، باید بگویم که من اهل سکوت نیستم و این طور مواقع صحبت می‌کنم، البته بعد دوستان بازار را رصد کردند و دیدند که بازار دوباره به حالت اول برگشته و البته باید بگویم که تا حدودی بخشی از افزایش قیمت موبایل به افزایش قیمت دلار مربوط می‌شد.

وزیر ارتباطات همچنین اعلام کرد که طبیعتا برنامه‌ی ما اجرای طرح رجیستری است، چرا که با قاچاق هم سلامتی مردم به خطر می‌افتد و خدمات درستی نمی‌توان ارائه کرد و حقوق حاکمیت هم جذب نمی‌شود.

آذری جهرمی بیان کرد که با واردات قاچاق حاکم بر بازار خودمان نیستیم، البته ساماندهی بازار هزینه دارد و بسیاری تلاش می‌کنند تا مشکل تراشی کنند.

به گفته‌ی وی، در عرصه‌های مختلف در کشور با قاچاق مواجه هستیم، ولی در این بخش مبارزه با آن را با مجموعه‌های مختلف از جمله گمرک و وزارت صنعت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آغاز کردیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اگر پیشنهادی برای کاهش تعرفه دارید، بدهید و اگر لازم باشد ما حمایت می‌کنیم، گفت:

از شما متولیان بازرگانی در کشور بعید است که بگویید درصد تعرفه واردات موبایل را کاهش دهیم، بلکه ما باید درصد تعرفه واردات موبایل را بالا ببریم تا آن شرکت خارجی در ایران تولید کند.

آذری جهرمی افزود:

ما در زمینه اجرای طرح رجیستری با آرامش پیش رفته‌ایم که مردم ضرر نکنند و در همین مدت که طرح را شروع کرده‌ایم، نزدیک 100 درصد رشد در واردات از مبادی رسمی داشته‌ایم.

وزیر ارتباطات همچنین با انتقاد از واردات بدون ضابطه گوشی موبایل به کشور و بدون درنظر گرفتن حق و حقوق مردم و دولت، از همکاری نکردن کمپانی‌های تولیدکننده گوشی موبایل شکایت کرد.

آذری جهرمی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خود با انتقاد از وضعیت واردات گوشی بدون توجه به منافع کشور، نوشت:

گوشی‌هایی که به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند نه سلامت مردم را تضمین می‌کنند و نه خدمات پس از فروش به مردم ارائه می‌دهند. در نهایت نیز حق و حقوق حاکمیت در این فرآیند لحاظ نمی‌شود.

وی با انتقاد از همکاری نکردن کمپانی‌های تولیدکننده گوشی موبایل با ایران گفت:

به کمپانی که بیش از ۴۰ درصد سهم بازار موبایل ما را در اختیار دارد می‌گوییم همانطور که در تولیدات خود از اپلیکیشن‌های خارجی استفاده می‌کنید از اپلیکیشن‌های ایرانی نیز برای بازار ایران استفاده کنید که کمکی به توسعه داخل شود. اما متاسفانه کسی حرف ما را گوش نمی‌کند. چرا که اصلا برایشان مهم نیست؛ خارج از چارچوب گمرک به راحتی گوشی‌هایشان وارد بازار کشور می‌شود و بازارشان سرجایش است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد:

متاسفانه حاکم بر بازار خودمان نیستیم.لینک منبع

مطلب سازمان حمایت از مصرف کننده، موبایل را جزو کالاهای حمایتی نمی‌داند در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :سازمان حمایت از مصرف کننده، موبایل را جزو کالاهای حمایتی نمی‌داند
http://mofidestan.ir/%d8%b3%d8%a7%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87%d8%8c-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%b1%d8%a7-%d8%ac/
آخرین ویرایش: - -

 

مجرم اصلی چاق کننده انسان را بشناسید

پنجشنبه 2 آذر 1396 05:07 ب.ظنویسنده : نویسنده

 


وی در کتاب جدید خود، “کتاب مقدس غذای بد” آورده است: مصرف چربی باعث افزایش وزن فرد نمی‌شود، در عوض ممکن است به فرد کمک کند وزن کم کند. این ادعا در بررسی تحقیقاتی که گروهی از افراد تحت رژیم‌های کم کالری و پرچربی و گروه دیگر تحت رژیم‌های کم چرب و با کربوهیدرات بالا قرار گرفته‌اند، تایید می‌شود.

مطالعات به طور مداوم نشان داده‌اند که افرادی که مصرف غذای چرب را محدود کرده‌اند، وزن کم نکرده‌اند.

از سوی دیگر، دیده شده افرادی که یک رژیم غذایی با چربی بالا و مصرف کم کربوهیدرات تصفیه شده مانند برنج سفید و نان سفید دارند، با کاهش وزن و سایر مزایای سلامتی مواجه شدند.یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که علت اصلی که موجب افزایش وزن فرد می‌شود، مصرف چربی نیست و در واقع مصرف قند و کربوهیدرات‌های تصفیه شده است که به شکل قند در می‌آیند.

بررسی‌های رژیم غذایی و مطالعات افزایش وزن نشان داد که مصرف بیشتر دانه‌های تصفیه شده که فرد به طور متوسط مصرف می‌کند، افزایش وزن بیشتر در طول دوره را در پی دارد. در مقایسه، فرد هرچه غذای کامل بیشتر مانند برنج قهوه ای و نان گندم مصرف کند، وزن کمتری اضافه کردند.

غذاهایی مثل آجیل وحشی، ماهی قزل آلای غنی‌شده و آوکادو روغنی که از دهه 1990 از رژیم‌های لاغری حذف شده بودند، باید در واقع بخشی از رژیم غذایی باشند.

مطالعه اخیر نشان داد وقتی افراد میزان کالری دریافتی خود را از چربی‌های اشباع شده به چربی‌های اشباع نشده تغییر می‌دهند، کاهش خطر مرگ و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های عصبی و بیماری‌های قلبی رخ می‌دهد.

با این حال، نکته این است که چربی‌های سالم بیشتری مانند روغن زیتون، ماهی و آجیل که به عنوان چربی‌های مونو یا پلی‌چربی غیر اشباع(Polyunsaturated fat) شناخته می‌شوند، مصرف کنند.

یک فرد باید از چربی‌های غیر اشباع بیش از چربی‌های اشباع شده و چربی ترانس مصرف کند که در غذاهای فرآوری شده یافت می‌شود.همچنین خوردن چربی فرد را چاق نخواهد کرد، اما مصرف بیش از حد قند باعث خواهد شد.

این تحقیق در مجله Food and Nutrition Research منتشر شده است.لینک منبع

مطلب مجرم اصلی چاق کننده انسان را بشناسید در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :مجرم اصلی چاق کننده انسان را بشناسید
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%ac%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%da%86%d8%a7%d9%82-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%af/
آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic